Etotalk

Aktualizováno: úterý 17. listopad 2015 21:49

Hodnocení uživatelů: 4 / 5

Aktivní hodnoceníAktivní hodnoceníAktivní hodnoceníAktivní hodnoceníNeaktivní hodnocení
 

Jeden z velmi oblíbených čínských eshopů nese název Etotalk. Češi si jej v posledních letech zamilovali takovým způsobem, že na Facebooku tohoto prodejce najdete převážně komentáře a zprávy od česky znějících uživatelů. Etotalk si toho cení a proto vytváří nejrůznější marketingové akce zaměřené na náš region. Občas se reklama inzerující takovou nabídku objeví dokonce v rodném jazyce.

 

Logo Etotalk

 

Etotalk: specialista přes smartphony a tablety

Etotalk nabízí zejména smartphony a v poslední době také tablety. Tak trochu překvapením je i nabídka značek, které přímo z Číny nejsou. Na webu tak najdete například i telefony od Sony a od Samsungu. Ceny těchto nečínských značek jsou ovšem hodně mimo realitu, takže dost pochybuji, že si u Etotalk pořídíte renomovanou značku. Když už řeším ceny, musím zmínit i cenovou politiku ostatních výrobků. Ta není vůbec špatná a čínské mobily a tablety pořídíte za velice dobré peníze. Pokud budete mít trochu štěstí, vhod přijde i doprava zdarma, pro kterou využívá firma zejména služeb DHL. Rychlost expedice je excelentní a pokud zvolíte třeba právě DHL, balíček budete mít doma pravděpodobně již během pár dní.

Zásilky Etotalk lítají přímo z čínského města nedaleko Shenzhenu, pokud zvolíte kurýra DHL. Nezpozdí se převozem do HK.

Etotalk jinak nepatří k tradičním čínským obchodům, co se druhů dopravy týče. Vedle DHL už můžete vybrat jen klasickou čínskou poštu. S tou se doba dodání protáhne tak na 2 týdny, ale setkal jsem se už i s 5 týdny. S prodlevou počítejte zejména ve špičce, kam lze zařadit například Vánoce. Jak platit? Předpokládám, že většina z vás využije pro platbu bránu PayPal. Platit ovšem můžete i bankovním převodem stejně jako jsem se rozhodl já. Ušetříte tím jednotky procent, jestliže zvolíte správnou bankovní instituci. Při větším nákupu tak ušetříte pár stokorun.

Klady

  • Orientace na český a slovenský trh
  • Dobré jméno
  • Několik let na trhu
  • Spolehlivé vyřízení reklamace
  • Rychlé odpovědi hotline

 

Zápory

  • Slabší výběr mobilního příslušenství
  • Nenajdete zde gadgety a dolar :)

 

Co říci závěrem? Pokud vybíráte smartphone nebo tablet, zkuste to u Etotalk. S největší pravděpodobností si vyberete a nebudete litovat. Tento eshop již ověřilo tisíce Čechů a neznám jediného, který by si stěžoval. Zkušenost mám navíc hned se 2 reklamacemi (vždy z důvodu vady výrobce, nikoliv prodejce) a vždy je podnik vyřídil, takže se opravdu není čeho bát.

Celkové hodnocení: 9/10

Nákupy naší redakce

Proběhly. Recenze již brzy ...

Zobrazeno: 19381

Komentáře   

+1 #1 Lisak 2016-01-31 09:28
Kupoval jsem zde v akci Elephone P8000 za 140USD + 15 za dopravu se službou TaxFree se zárukou vrácení daně do 60USD. Ušetřil 5dolarů jsem za službu nainstalování Etotalk rom, se kterou mi to nakonec stejně dodali. Někdo toto doporučuje, protože je to záruka přezkoušení telefonu před odesláním. A dále jsem ušetřil za pojistku dopravy, jelikož při nedoručení bych stejně uplatnil reklamaci u Paypal. Platit jinak než přes Paypal, který nám dává mocný nástroj pro reklamaci a vyjednávání by bylo dosti nemoudré.
Mobil samozřejmě (ty časy jsou už asi pryč:) přes celnici neprošel a já platil 850Kč daň +180Kč výpalného poště. Ofotil jsem si nerozbalený balíček s celními přelepkami a doklady s vyúčtováním a vše poslal na Etotalk. Odpovídali do druhého dne a dnes mi po 14dnech a žádost vyjádření s omluvou za prodlevu požadovanou částku 42,5 USD poslali.Za mne spokojenost  8)
Citovat

Přidat komentář

10


Bezpečnostní kód
Obnovit

Získejte registraci domén s tld .online, .space, .store, .tech zdarma!
Stačí si k jedné z těchto domén vybrat hosting Plus nebo Mega a registraci domény od nás dostanete za 0 Kč!
Objednat