JoomlaTemplates.me by WebHostArt

TVC-Mall - první nákup

Vytvořeno: čtvrtek 1. leden 2015 12:45 Aktualizováno: čtvrtek 1. leden 2015 13:48

Hodnocení uživatelů: 0 / 5

Neaktivní hodnoceníNeaktivní hodnoceníNeaktivní hodnoceníNeaktivní hodnoceníNeaktivní hodnocení
 

logo

Tentokrát jsem "na zkoušku" objednal něco s podstatně větší hodnotou než bývá zvykem. Objednal jsem (další) mobilní tlefon THL T5S za 2498Kč s dopravou společností DHL za 482Kč, celkem jsem tedy zaplatil 2980Kč, což tou dobou byla nejnižší cena tohoto telefonu vůbec (ani na eBayi a ani na Aliexpressu cena s dopravou nebyla pod 3000Kč).

objednane zbozi

objednané zboží

Obchod hned druhý den zboží odeslal, poslal mi číslo pro sledování balíku a vše vypadalo, toto číslo fungovalo a vše vypadalo, že bude v pořádku. Několik hodin poté jsem ale obdržel další zprávu v které prodejce psal, že možná došlo k záměně zboží a tak by v tom balíku nemuselo být to co jsem si objednal a ať jej kontaktuji kdyby tomu tak bylo.

Po šesti dnech balíček dorazil, pracovníkovi DHL jsem zaplatil 459Kč (199Kč DPH + 260Kč za "záruku DHL v celním řízení") a zboží si donesl domů. Když jsem balíček otevřel, tak v něm mobil samozřejmě nebyl, bylo tam 5 krytů na různé mobilní telefony. Hned jsem to tedy napsal na podporu obchodu, jelikož již byl večer (a v Číně tedy noc), tak jsem odpověď očekával nejdříve další den ráno a tak tomu i bylo - obchod chtěl abych to co přišlo nafotil a tyto fotky jim poslal. Celkem jsem si s nimi to ráno vyměnil asi 5 mailů v kterých jsem samozřejmě nezapoměl dodat, že jsem DHL musel zplatit i 460Kč. Tato ranní komunikace skočila tím, že mi vrátí 460 korun a pošlou mi objednaný mobil (trochu jsem pochyboval zda to opravdu udělají, ale pořád jsem měl v záloze možnost otevření sporu na PayPalu, takže jsem byl v klidu).

PB043294

toto dorazilo místo mobilu

Peníze (460Kč) mi prodejce vrátil dva dny po naší mailové komunikaci a za další tři dny dorazil i objednaný mobilní telefon s nějakým příslušenstvím a kryty navíc (kryty sice byly na jiné mobily/zařízení, ale nevadí :D ). Tentokrát zboží prošlo bez nutnosti platit nějaké další poplatky (jednou z výhod DHL je to, že se často dá vyhnout platbě DPH a cla, protože pracovníci DHL se řídí cenou a popisem uvedeným prodejcem, narozdíl od toho když se zboží posílá běžnou poštou, kde pracovníci mají velkou tendenci nevěřit ceně a popisu zboží, nutno ale dodat, že k tomu často mají velmi dobrý důvod).

PB103324

konečně to správné zboží

I když udělal obchod chybu a poslal špatné zboží, tak se k celé té situaci postavil velmi dobře a korektně vše napravil k spokojenosti zákazníka (s tímto mají, nejen, číňané často problém) a nemohu tedy jinak, než obhod TVC-Mall doporučit.

Fotografie z tohoto nákupu:

 

Zobrazeno: 5312

Komentáře   

0 #3 vojta 2015-11-19 03:46
Ahoj, diky za recenzi reklamace. Me prislo nefunkcni sklo digitizeru. Prosim rekni na jaky email jsi jim psal reklamaci ?
Citovat
0 #2 admin 2015-01-17 10:36
Cituji Weman:
Telefon vypadá dobře, ale vyplatí se to vůbec?...

Já ten mobil objednával v době, kdy se zde ještě oficiálně neprodával a kdy nebyly žádné informace o tom, že by to mělo být jinak. V době nákupu tedy tato cena výhodná byla, dnes tomu tak ale již samozřejmě není. :-)
Cituji Weman:
ten Číňan musel být alespoň o tisícovku levnější, a to komplet, aby mělo cenu do toho jít

Zde imho záleží na více faktorech a jsou případy kdy bych upřednostnil čínský e-shop před českým i kdyby v nich byla cena mobilu stejná. Ne ve všech českých obchodech se staví k reklamacím zboží slušně a naopak exstují čínské obchody, které se k zákázníkům staví opravdu výborně a ani pro reklamace mobilů nepožadují jejich vrácení a poté co jim dokážete vadu, tak posílají nové zboží.

Pokud budeme brát ale tenhle konkrétni mobil a obchod mironet, tak zde není co řešit a mironet vyhrává.
Citovat
0 #1 Weman 2015-01-17 10:16
Telefon vypadá dobře, ale vyplatí se to vůbec? U Mironetu ho mají za 2999, s dopravou zdarma, čili cena naprosto stejná, navíc u českého prodejce platí české zákony (návod, záruka, servis), tak by ten Číňan musel být alespoň o tisícovku levnější, a to komplet, aby mělo cenu do toho jít.
Citovat

Přidat komentář

10


Bezpečnostní kód
Obnovit

Získejte registraci domén s tld .online, .space, .store, .tech zdarma!
Stačí si k jedné z těchto domén vybrat hosting Plus nebo Mega a registraci domény od nás dostanete za 0 Kč!
Objednat