JoomlaTemplates.me by WebHostArt

Další zadržená zásilka - pokračování

Vytvořeno: úterý 24. červenec 2012 9:02 Aktualizováno: neděle 28. prosinec 2014 23:46

Hodnocení uživatelů: 0 / 5

Neaktivní hodnoceníNeaktivní hodnoceníNeaktivní hodnoceníNeaktivní hodnoceníNeaktivní hodnocení
 

celni sprava - logo

Včera (v pondělí 23.7.2012) dorazila zásilka která byla zadržena Celní správou a musím říci, že dorazila opravdu brzy - v pátek večer jsem psal mail české poště, asi za půl hodiny (to už bylo po 18:00) jsem od nich dostal odpověď s tím, že když budou potřebovat nějaké další doklady tak ještě dají vědět. Žádné další doklady a ani nic jiného potřeba nebylo (stačila tedy plná moc, screenshot stránky obchodu a prohlášení) a objednaný tablet jsem v pondělí měl doma.

 P7235398

objednaný tablet

Tablet byl získán jako "odměna z věrnostního programu" a tedy jsem za něj nic neplatil. České poště jsem tedy nemohl poslat žádný doklad o zaplacení, což jsem jim ale v mailu v kterém jsem posílal další požadované doklady jednoduše vysvětlil.

Pravděpodobně proto, že byl tento tablet poslán jako "odměna" a tedy neexistoval žádný doklad o zaplacení (pouze informace z buyincoins o tom, že jsem za něj nic neplatil) jsem u této zásilky nemusel platit DPH, ale pouze 96Kč poplatek poště.

IMG 0001

České poště jsem platil 96Kč za její služby

Celkově jsem tedy s tímto velmi spoojen a to hlavně z toho důvodu, že jsem už počítal s tím, že to 20% DPH budu muset platit (což se nakonec nestalo :) ).

 

Do konce tohoto týdne (do 29.7.2012) napíšu návod jak v podobných situacích postupovat (samozřejmě také zveřejním i všechny dokumenty který jsem použil a které by se mohli ještě někomu hodit :) )

Zobrazeno: 4088

Přidat komentář

10


Bezpečnostní kód
Obnovit

„O chytré ženské je nouze. Konečně o chytré mužské zrovna tak.“ Jan Werich